Nowy Sącz: Wiadomo już, jakie autobusy zakupi MPK

MPK w Nowym Sączu rozstrzygnęło przetarg na dostawę 30 nowych autobusów. Dostarczy je Nowemu Sączowi niemiecka firma MAN. Przygotowała ona najtańsze a zarazem najlepsze oferty. 

O dostawę autobusów ubiegała się również firma Solaris Bus&Coach z Poznania. Jednak w przetargu zwyciężył MAN. Dostarczy ona sądeckiemu MPK 24 autobusy 12-metrowe za cenę 26 mln zł 154 tys. 720 zł brutto. Za 6 autobusów do 10-metrowych MPK zapłaci 6 mln 494 tys. 400 zł brutto.

Niskopodłogowe autobusy klasy MAXI mają mieć nadwozia o długości 11,5 – 12,0 m, szerokości 2,5 – 2,55 m,  wysokości do 3,15 m. Miejsca ma tam znaleźć łącznie 79 pasażerów. Nie mniej niż 28 osób ma mieć do dyspozycji miejsca siedzące.

Autobusy mają trafić do MPK w kilku transzach. Pierwsze pojazdy mają pojawić się na sądeckich ulicach już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Następne autobusy mają zostać dostarczone w 2019 roku.

Zakup nowych pojazdów dla MPK w Nowym Sączu współfinansowany jest z funduszy unijnych, dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest wspólnie ze Starym Sączem, gdzie zaplanowano budowę budowę parkingów park&ride. W ramach projektu powstanie również nowy dworzec MPK w Nowym Sączu. Wartość całości inwestycji to kwota blisko 50 mln zł.

W nowe autobusy, a dokładnie 10 Solbusów, MPK w Nowym Sączu zaopatrzyło ostatnio się w 2013 r. Obecnie flota MPK to 80 pojazdów.

 

Fot. Ilustracyjne – Z arch. DTS 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.