Nowy Sącz. Walka z pożarem w hali przy ul. Magazynowej [zdjęcia, nagrania]

Nowy Sącz. Walka z pożarem w hali przy ul. Magazynowej [zdjęcia, nagrania]

pożar Nowy Sącz

Strażacy wciąż pracują przy ulicy Magazynowej w Nowym Sączu, gdzie doszło do pożaru. O zdarzeniu informowaliśmy już TUTAJ. Ogień udało się opanować nim rozprzestrzenił się na całą halę.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb dziś o godzinie 17:03. Na miejsce zadysponowano 13 zastępów straży: z JRG nr 1 i nr 2 w Nowym Sączu, a także OSP Biegonice, OSP Nawojowa i OSP Mystków.

O godzinie 20:00 dyżurny PSP w Nowym Sączu poinformował w rozmowie z nami, że na miejscu wciąż prowadzone są działania. Obecnie trwa dogaszanie nadpalonych elementów.

Wcześniej st. bryg. Paweł Motyka, Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu przekazał nam, że pożar udało się opanować, nim rozprzestrzenił się poza pomieszczenie o powierzchni około 20 na 16 metrów. W momencie wybuchu pożaru w hali znajdowało się dwóch pracowników, ale w porę opuścili budynek i nie odnieśli żadnych obrażeń.

– Pali się część hali, w której odbywa się regeneracja części samochodowych. Były do tego wykorzystywane głównie materiały palne i to najprawdopodobniej się zapaliło – mówił nam o godzinie 18:20 komendant Motyka.

Poniżej strażackie działania uchwycone w kadrach Adriana Marasia, a pod nimi nagrania.

fot. Adrian Maraś