Nowy Sącz. W ten weekend doceńmy pracę organizacji pozarządowych i pomóżmy hospicjum SPECJALMED [ZAPOWIEDŹ]

Nowy Sącz. W ten weekend doceńmy pracę organizacji pozarządowych i pomóżmy hospicjum SPECJALMED [ZAPOWIEDŹ]

Nadchodzi dzień, w którym będziemy mogli uhonorować pracę organizacji pozarządowych. W najbliższy weekend w Parku Strzeleckim odbędzie się Święto Aktywności Obywatelskiej. Na wydarzeniu pojawi się wiele organizacji, a Fundacja Okno Nadziei ponownie zaprosi do dzieła pomocy hospicjum domowemu SPECJALMED.

Na Święto Aktywności Obywatelskiej w Nowym Sączu zapraszają wspólnie Fundacja Akademia Sandecja i Stowarzyszenie Bliżej Sącza.
,,Święto będzie miało charakter pikniku, w trakcie którego ponad 20 organizacji będzie prezentować swoją działalność podczas wspólnych rozmów, występów, animacji i innych aktywności zapraszając do wspólnej zabawy mieszkańców Nowego Sącza” – zaznaczają organizatorzy.
Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim promocja i nagłośnienie działań podmiotów trzeciego sektora. Istotna dla pomysłodawców jest również integracja lokalnych organizacji pozarządowych oraz wymiana doświadczeń.

Pomoc dla hospicjum

Podczas tej imprezy można spodziewać się licznych atrakcji zarówno dla młodych jak i starszych uczestników, w tym konkursy z ciekawymi nagrodami. Na wydarzeniu obecna będzie również Fundacja Okno Nadziei, która zaprosi na kiermasz ciast domowych i chleba.

Za pozyskane w ten sposób pieniądze chcemy zakupić łóżka do hospicjum domowego SPECJALMED. Chętne osoby zapraszamy na pyszne rarytasy, a osoby które chcą wspomóc nas ciastem, zapraszamy na ul Zygmuntowską 17 A w Nowym Sączu w godzinach 8- 15 – zachęca Zofia Migacz, koordynatorka rodzin w hospicjum domowym SPECJALMED.

Pełna lista organizacji biorących udział w wydarzeniu znajduje się TUTAJ.

Czytaj też:

Cuda na kołach! I Starosądecki Zlot Miłośników Pojazdów Zabytkowych [ZDJĘCIA]