Nowy Sącz. W kominie jednego z domów zapaliła się sadza

Nowy Sącz. W kominie jednego z domów zapaliła się sadza

W kominie jednego z domów przy ulicy Marii Ritter w Nowym Sączu zapaliła się sadza. Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy (5 grudnia). Strażacy z JRG nr 1 zostali zadysponowani na miejsce o godzinie 3:11.

Mieszkańcy domu nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Piec na paliwo stałe został wygaszony przed przybyciem straży – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili przewód kominowy za pomocą kamery termowizyjnej i skontrolowali pomieszczenia w domu miernikiem wielogazowym. Jeden z funkcjonariuszy wszedł na dach i usunął z komina palącą się sadzę, inni wydobyli ją przez otwór rewizyjny znajdujący się obok pieca i przelali wodą. Działania trwały godzinę.

Pożary sadzy to jedne z częstszych zdarzeń w sezonie zimowym, do których wyjeżdżają strażacy. W ostatnich dniach interweniowali w związku z takimi sytuacjami kilka razy. O tym, jak zapobiegać tego typu pożarom, rozmawialiśmy kiedyś ze st.bryg. Pawłem Motyką, zastępcą komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. Więcej TUTAJ. Strażackie zastępy wyjeżdżają też niemal codziennie do pomiarów tlenku węgla.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.