Nowy Sącz: ul. Zakościelna wkrótce zmieni nazwę

Nowy Sącz: ul. Zakościelna wkrótce zmieni nazwę

To już pewne! Dotychczasowa ulica Zakościelna w Nowym Sączy zmieni nazwę na ul. Świętej Małgorzaty. Decyzję jednogłośnie podjęto podczas ostatniej sesji Rady Miasta (26 czerwca). 

Wszyscy radni poparli wniosek złożony przez prezydenta Ryszarda Nowaka. Pozytywną opinię na temat zmiany nazwy wyraził też Zarząd Osiedla Stare Miasto.

Święta Małgorzata w tym roku oficjalnie została patronką Nowego Sącza. Pod jej wezwaniem jest również Bazylika Kolegiacka, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obecnej ulicy Zakościelnej. Zmiana nazwy najprawdopodobniej nastąpi w ciągu najbliższego miesiąca.

Jak przypomina Urząd Miasta Nowego Sącza: Święta Małgorzata żyła na przełomie III i IV wieku w Antiochii Pizydyjskiej. Była córką kapłana pogańskiego, ale nawróciła się na chrześcijaństwo. Stało się to za sprawą opiekunki, która zajmowała się Małgorzatą po śmierci jej matki. W czasie trwających za panowania cesarza Dioklecjana prześladowań była torturowana i poniosła męczeńską śmierć przez ścięcie między 303 a 305 rokiem. Gdy proponowano jej małżeństwo z rzymskim namiestnikiem, odmówiła, opowiadając się za Chrystusem i podkreślając, że jej serce należy tylko do Niego.

fot. Google Street View

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama