Nowy Sącz, ul. Marcinkowicka. Ciekawostka wśród automatów: robakomat

Nowy Sącz, ul. Marcinkowicka. Ciekawostka wśród automatów: robakomat

Świat idzie do przodu – dziś niemal wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Mamy automaty z kawą, z przekąskami, nawet ze zniczami – a od niedawna także robakomaty z żywymi robakami. Znajdziecie taki automat również w Nowym Sączu.

Ktoś mniej zorientowany mógłby zapytać: po co stawiać robakomat pod sklepem wędkarskim? Czy nie można po prostu zrobić zakupów w środku? Otóż: po pierwsze nie zawsze, a po drugie: często obsłużenie automatu jest znacznie wygodniejsze. Wędkarze często rozpoczynają dzień o bardzo wczesnych porach. Ponieważ muszą dostać się na łowisko skoro świt, nie mają możliwości zrobienia tradycyjnych zakupów – sklepy o tej porze są jeszcze zamknięte. Nawet, jeśli jadą nad wodę o ludzkiej porze, ale w niedzielę czy dni wolne od pracy, pojawia się ten sam problem. Kolejna sprawa to wyprawy spontaniczne. Kto nie zmienił nigdy planów pod wpływem nagłej zmiany prognozy pogody, niech pierwszy rzuci kamieniem. Czasem po prostu nie ma czasu, żeby z wyprzedzeniem ogarnąć wszystkie zakupy i zadbać o zapas przynęt, zanęt czy agrafek. Jedyna opcja to zrobienie zapasów już w drodze na łowisko. Rozwiązaniem tych problemów jest właśnie robakomat.

Urządzenia działają w pełni automatycznie i przez całą dobę. Maszyna „wypluwa” świeże przynęty i/lub inne drobne produkty w przysłowiowy świątek, piątek i niedzielę. Działa analogicznie jak  automaty z wodą czy słodyczami – wystarczy wrzucić monety, wcisnąć kod wybranego produktu i poczekać, aż urządzenie wyda nam robaki i resztę. Właściciele robakomatu każdego dnia, na bieżąco uzupełniają towar. Sama maszyna działa podobnie jak lodówka – owady są schłodzone i żywe, nawet kiedy szaleją letnie upały. W maszynie można zaopatrzyć się w artykuły wędkarskie „pierwszej potrzeby” –  świeże przynęty i zanęty oraz agrafki, stalki, przypony ze spławikami czy obrotówki.

W Nowym Sączu funkcjonują aktualnie dwa robakomaty,  których można skorzystać od kwietnia aż do pierwszych przymrozków. Są uruchamiane wiosną  – z uwagi na ograniczenia pogodowe. Znajdziecie je przy ul. Marcinkowickiej 80, pod sklepem wędkarskim, blisko uczęszczanej przez wędkarzy trasy wiodącej nad Jezioro Rożnowskie…

Szczegóły TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.