Nowy Sącz ul. Kamienna: most nadal zamknięty! Korzystajcie z objazdów!

Nowy Sącz ul. Kamienna: most nadal zamknięty! Korzystajcie z objazdów!

W poniedziałek o godz. 20.00 zamknięto dla ruchu kołowego i pieszego most nad Kamienicą przy ul. Kamiennej (dawniej w Jamnicy). Niestety wielu kierowców nie zwraca uwagi na nowy znak drogowy, który informuje, że most jest zamknięty. Orientują się dopiero przed samą przeprawą, że trzeba zawrócić i poszukać innej drogi. Jeżeli most będzie remontowany, a zdaje się, iż nie ma innego rozwiązania, to mieszkańców z ul. Kamiennej czeka wiele miesięcy objazdów do miasta.

To się musiało tak skończyć – komentuje jeden z mieszkańców Zawady, który przyszedł przyjrzeć się co się dzieje z mostem – Kilka lat temu mówiłem i pokazywałem reporterowi „Dziennika Polskiego” Wojtkowi Chmurze miejsce, gdzie obiekt pęka. I co zrobiono? Niewiele. Coś tam poprawili, dziurę załatali i po sprawie. Ten most powstał w 1964 roku. Od wielu lat się sypał i sypie, co widać po środkowych podporach. Tu musi powstać nowa przeprawa by było bezpiecznie. Niestety teraz mamy pandemię wirusa, do tego wybory.

Most zamknięto i słusznie, ale obawiam się że jak to się skończy, to znów będzie po staremu. Coś tam podreperują i tyle – dodaje drugi z mieszkańców ul. Kamiennej.

Objazdy do Nowego Sącza:

  • Przez Jamnicę – Góry Jamnickie – Mystków – Długoszowskiego
  • Kamionka – Popardowa – Nawojowska.
  • Ruch powyżej 3,5 t Ptaszkowa – DK 28 – Lwowska.
Share on twitter
Share on facebook