Nowy Sącz. Tylko dziś zebrano prawie 100 tysięcy! Trwa społeczna mobilizacja dla Wiki Wróbel

Nowy Sącz. Tylko dziś zebrano prawie 100 tysięcy! Trwa społeczna mobilizacja dla Wiki Wróbel

Wiki zbiórka, SMA typu 1, SiePomaga

Tylko od dzisiejszego poranka na konto SiePomaga, na którym odbywa się zbiórka dla Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza, wpłynęło blisko 100 tysięcy złotych! Trwa absolutna mobilizacja całego miasta i regionu. Cel jest jeden: już w tym tygodniu chcemy wypełnić 100 procent zbiórki dla chorej na SMA Wiktorii i po ponad rocznej walce, wspólnymi siłami, dać dziewczynce szansę na najdroższy lek świata. O początku mobilizacji społecznej informowaliśmy dziś rano – TUTAJ.

Socjologiczny fenomen
Jakkolwiek to brzmi, do wypełnienia 100 procent zbiórki brakuje JUŻ TYLKO kilkaset tysięcy złotych. Jeszcze niedawno było to kilka milionów. Historia, której przebieg jest socjologicznym fenomenem, zbliża się do szczęśliwego końca – przynajmniej w zakresie uzbierania olbrzymiej kwoty. Do chwili obecnej (4 kwietnia godzina 20.25) uzbierano ponad 9 milionów 700 tysięcy złotych. Apelujemy do wszystkich, aby przekazali informację o mobilizacji: rodzinie, znajomym, każdemu, kto zechce przyłączyć się do osiągnięcia celu. Zróbmy wielką rzecz, podkręćmy wysokie tempo i wypełnijmy 100 procent zbiórki – jeszcze w tym tygodniu.

Historia warta filmu i książki
Wiktoria Wróbel z Nowego Sącza w lutym skończyła roczek. To, co dzieje się na Sądecczyźnie (i nie tylko) jest fenomenem socjologicznym. Wiktorię wsparło do tej pory ponad 137 tysięcy osób. Kolejne tysiące ludzi czyniły dobro na przykład poprzez charytatywne udzielanie się przy okazji imprez okolicznościowych. Wymyślono bodaj każdy sposób niesienia pomocy: od organizowania eventów, wydarzeń muzycznych, kulturalnych, domowych, przedszkolnych, po zbiórkę odzieży aż po licytację każdej rzeczy, którą może posiadać człowiek. Na specjalnie założonej grupie aukcyjnej na Facebooku, wystawiono na sprzedaż wszelkie możliwe produkty, od ubrań, przez rękodzieła, aż po wszelkiego rodzaju gadżety. Historia warta jest najlepszej książki i najlepszego filmu. Właśnie zatacza pierwsze, kolorowe koło. Już w tym miesiącu (a nawet tygodniu), rodzice Wiktorii mogą dysponować wymaganą kwotą, która pozwoli przeprowadzić terapię.

#SądecczyznaWalczyDlaWiki
Przypominamy. Aby wesprzeć Wiktorię, można to uczynić za pośrednictwem platformy SięPomaga. Istnieje także możliwość przekazania 1,5 % podatku. Kliknij w poniższe zdjęcie i poznaj wszelkie szczegóły na platformie SiePomaga.

Fot. DTS24

Reklama