Nowy Sącz. Tak było na autorskim wieczorze Jacka Cygana [FOTORELACJA]

Nowy Sącz. Tak było na autorskim wieczorze Jacka Cygana [FOTORELACJA]

Nowy Sącz, Mała Galeria, Ble Ble, Jacek Cygan, wieczór autorski, Dawid Kulig Rytro, Sucha Struga, relacja

To był wieczór pełen sentymentów, wiedzy i kultury. W sądeckiej Małej Galerii odbyło się wczoraj autorskie spotkanie z Jackiem Cyganem – poetą, prozaikiem, autorem wielu polskich piosenek.

Mała Galeria została wypełniona się po brzegi. Uczestnicy mogli cieszyć się anegdotami, przeżyciami i dorobkiem Jacka Cygana. Zgromadzona publiczność z uwagą wsłuchiwała się w narrację autora. Poniżej publikujemy fotogalerię z autorskiego wieczoru. W wydarzeniu wziął udział zespół „Ble Ble”.

Jacek Cygan – urodzony w 1950 roku w Sosnowcu. Wywodzi się ze środowiska piosenki studenckiej, znanego pod hasłem „kraina łagodności”. Współzałożyciel grupy „Nasza Basia Kochana”, z którą został laureatem I nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1976. Napisał prawie dwa tysiące piosenek dla najwybitniejszych polskich wokalistów. Jego utwory wygrywały sześciokrotnie Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, m.in. „Jaka róża taki cierń” w wykonaniu Edyty Geppert oraz „Wypijmy za błędy” w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Na Festiwalu Eurowizji w Dublinie w 1994 roku, piosenka z tekstem J. Cygana „To nie ja byłam Ewą” w interpretacji Edyty Górniak zdobyła II miejsce. W grudniu 2007 roku piosenka z tekstem J. Cygana „Dumka na dwa serca” została piosenką 50-lecia Kinematografii Polskiej.

Czytaj także: 2. BJFF: Wyzwanie rzucone wszystkim [RELACJA]

Fot: Adrian Maraś

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama