Nowy Sącz: szturm przedsiębiorców na siedzibę Taurona. Last minute na niższe rachunki

Dzisiaj przed punktem Tauronu w Nowym Sączu ustawiła się kolejka jak za czasów PRL. Powód: tylko do poniedziałku (29 lipca) mikro- i mali przedsiębiorcy mogą złożyć oświadczenie, dzięki któremu do końca roku będą płacić niższe rachunki za prąd. Procedura, która stała się przyczyną podobnych kolejek w całej Polsce, wynika z zapisów obowiązującej od czerwca 2019 ustawy o cenach prądu.

Renault2

Zawiodły niestety kanały informacji o konieczności złożenia  oświadczenia. Stosownych komunikatów nie rozesłano ani do przedsiębiorców, ani do mediów, więc mnóstwo osób dowiedziało się o obowiązku w ostatnich dniach przed terminem, albo przez przypadek, albo dzięki księgowym, którzy swoimi sposobami dotarli do cennej wiedzy przeliczalnej na konkretne pieniądze.

Przed sądecką siedzibą Tauron od rana stoi kolejka. Jedni cierpliwie czekają, inni nie kryją zdenerwowania. Jeden z przedsiębiorców, który pojawił się na miejscu równocześnie z reporterem dts24 widząc "ogonek" skomentował:

- Odpuszczam. Będę płacić więcej. Mój czas jest cenniejszy .

Do końca 2019 roku ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych pozostają na poziomie z 2018 roku. Prawo korzystania ze niższych stawek przysługuje również mikro i małym przedsiębiorcom pod warunkiem, że złożą u dostawcy energii oświadczenie, którego wzór dostępny TUTAJ.

Oświadczenie musi trafić do dostawcy prądu najpóźniej 29 lipca 2019 roku.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.