Nowy Sącz: STS Sandecja zaprasza do Akademii Siatkówki

Siatkarskie Towarzystwo Sportowe Sandecja od kilkudziesięciu lat promuje piłkę siatkową w naszym regionie, szkoląc dzieci i młodzież w sztuce gry. Rozpoczęły się zapisy do nowosądeckiej Akademii Siatkówki. Aby zacząć trenować w STS wystarczą dobre chęci i odpowiedni wiek, czyli od 7 do 15 lat.

PROTEUSSMARZ

- Obecnie w naszym klubie, we wszystkich grupach rozgrywkowych występuje ponad sto zawodniczek – mówi Andrzej Potoniec, trener  seniorek II ligi i juniorek. Grają u nas dzieci w wieku od 7 lat, aż do grupy seniorskiej.

Przyszłe zawodniczki STS Sandecja nie muszą się legitymować żadnymi szczególnymi predyspozycjami.

- Liczą się przed wszystkim dobre chęci, zapał do nauki i gry. Nie ma żadnej wstępnej selekcji, po prostu zapisujemy chętne do danej grupy wiekowej. Dopiero w trakcie treningów okaże się, czy dana osoba połknęła  siatkarskiego bakcyla i będzie chciała dalej trenować oraz brać udział w zawodach.

Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu i trwają 1,5 godziny.

- Spotykamy się w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Żeromskiego 16. Liceum dysponuje halą sportową i tam organizujemy treningi.

Przynależność do STS Sandecja oznacza także udział w różnych siatkarskich zawodach, dlatego rodzice przyszłych zawodniczek muszą być przygotowani na to, że ich dzieci będą grały również poza Nowym Sączem.

- Najmłodsze grupy wiekowe startują w rozgrywkach ligi Kinder Plus Sport na terenie województwa małopolskiego. Podobnie grupy młodziczek, kadetek i juniorek. Natomiast seniorki startują w zawodach odbywających się także na terenie innych województw.

Jak podkreśla trener Potoniec, nie ma żadnych limitów jeśli chodzi o liczbę chętnych.

- Jeśli dana grupa wiekowa będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, po prostu stworzymy kolejną grupę. W każdej grupie może być 20 zawodniczek. Nad ich rozwojem sportowym czuwać będzie czterech trenerów.

Choć na początek rodzice sami muszą zapewnić swoich pociechom odpowiedni strój do gry, trener zapewnia, że te zawodniczki, które będą regularnie uczestniczyć w treningach i deklarować chęć związania się z klubem na dłużej - zostaną zaopatrzone w klubowe koszulki, a te, grające w ligach, również pełne stroje.

Wszelkie potrzebne informacje dostępne są pod numerami telefonów:

533 - 919 – 222,

501 – 503 - 498

 fot. STS Sandecja

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.