Nowy Sącz: strażacy walczyli z ogniem na ul. Mała Poręba. Spłonął garaż, samochód, wiata

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru, który wybuchł wczoraj (11 września) na ul. Mała Poręba w Nowym Sączu. Ogień pojawił się przed godziną 14:00 i szybko rozprzestrzeniał.

Kiedy zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Biegonice oraz OSP Nawojowa dotarły na miejsce, płomienie obejmowały już w całości drewnianą wiatę i stojący obok blaszany garaż, pełniący funkcję warsztatu. Właściciel poinformował strażaków, że prąd został odłączony.

Jak opisują funkcjonariusze PSP, dom znajdował się w odległości kilkunastu metrów od pożaru i był bezpieczny, jednak ogień zagrażał budynkowi gospodarczemu na sąsiedniej działce. Płomienie pojawiły się już na jego ścianie szczytowej.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody, przez strażaków zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych na palącą się wiatę a także blaszany garaż. Trzeci prąd wody podano w obronie na budynek gospodarczy i ugaszono pożar ściany szczytowej. Następnie wyniesiono z blaszanego garażu spalone wyposażenie – relacjonują strażacy.

Po opanowaniu pożaru rozebrali spaloną konstrukcję wiaty i ją dogasili, podobnie jak znajdujący się wewnątrz samochód osobowy marki Honda. Skontrolowali też poddasze budynku gospodarczego przy pomocy kamery termowizyjnej, ale nie znaleźli już źródeł ognia.

– W miejscu prowadzonych działań kierowano ruchem drogowym. Działania strażaków trwały prawie półtorej godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona – dodają funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.