Nowy Sącz. Strażacy gasili pożary na balkonach

Nowy Sącz. Strażacy gasili pożary na balkonach

W ostatnim czasie strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu dwukrotnie wyjeżdżali do pożarów, które wybuchły na balkonach w blokach. Jedna z tych interwencji miała miejsce na osiedlu przy ulicy Lwowskiej, a druga przy ulicy Sucharskiego.

Do pierwszego z pożarów doszło w sobotę 10 kwietnia po godzinie 13:00. Jak się okazało, paliły się plastikowe elementy oraz sztuczna trawa na posadzce balkonu na pierwszym piętrze. Strażacy weszli do mieszkania, ugasili ogień na balkonie, wyrzucili spalone elementy i przelali je wodą. Na koniec sprawdzili miejsce pożaru za pomocą kamery termowizyjnej, a mieszkanie skontrolowali czujnikiem wielogazowym.

– Do kolejnego pożaru na balkonie strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zostali zadysponowani 13 kwietnia około godziny 13:44 na ulicę Sucharskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na 6 piętrze na balkonie w bloku zapaliła się doniczka z kwiatami – informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy rozstawili drabinę mechaniczną i z jej kosza ugasili ogień. Przelali też i schłodzili wodą elementy balkonów oraz sprawdzili mieszkania na obecność niebezpiecznych gazów.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook