Nowy Sącz, Stary Sącz: Efekty trudnych warunków drogowych. Jedna osoba w szpitalu

Nowy Sącz, Stary Sącz: Efekty trudnych warunków drogowych. Jedna osoba w szpitalu

Wczoraj w naszym regionie na drogach panowały dość trudne warunki, spowodowane marznącymi opadami deszczu i śniegu. W wielu miejscach jezdnia oraz chodniki pokryte były niebezpieczną warstwą lodu. Nowosądeccy strażacy informują o dwóch wypadkach, które miały miejsce w Nowym oraz Starym Sączu.

Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Trakt Św. Kingi w Starym Sączu. Zderzyły się tam czołowo-bocznie dwa samochody osobowe – Subaru Impreza oraz Opel Zafira. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby, w tym dziecko.

Jeden z dorosłych uskarżał się na dolegliwości i został przewieziony przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala. Obecne na miejscu służby ratunkowe zabezpieczyły teren i udzieliły wsparcia psychicznego dziecku. Działali tam strażacy z JRG 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stary Sącz, a także policja.

Drugi wypadek miał miejsce na ulicy Bielowickiej w Nowym Sączu. Tam samochód osobowy marki Alfa Romeo uderzył w przydrożny słup elektryczny niskiego napięcia.

Pojazdem podróżował tylko kierowca. Mężczyzna nie uskarżał się na żadne dolegliwości i opuścił pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice zabezpieczyli zniszczony słup energetyczny do czasu przybycia pogotowia energetycznego. Druhowie dokonali także sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i rozłączyli klemy akumulatora w uszkodzonym samochodzie. W trakcie działań droga była całkowicie wyłączona z ruchu.

Przypominamy, że dziś również należy zachować szczególną ostrożność, poruszając się po drogach. Jak pisaliśmy TUTAJ, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o marznących opadach.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook