Nowy Sącz. Służby na miejscu. Próba samobójcza na moście heleńskim

Nowy Sącz. Służby na miejscu. Próba samobójcza na moście heleńskim

noc, policjant stoi obok karetki, dalej zaparkowany policyjny radiowóz

Sądecki oddział Państwowej Straży Pożarnej otrzymał poważne zgłoszenie. Po godzinie 21:00 na ulicy Legionów w Nowym Sączu (most heleński) mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 Nowy Sącz.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Informacja napłynęła do nas o godz. 21:02. Mówiła o tym, że mężczyzna podejmuje próbę popełnienia samobójstwa na ulicy Legionów, precyzując, chce skoczyć z mostu heleńskiego. Strażacy natychmiast udali się na miejsce – mówi dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz w rozmowie z portalem DTS24.

Póki co nie są znane okoliczności incydentu. Na ten moment wiadomo tylko tyle, że udało się uniknąć nieszczęścia. Mężczyzna jest w tej chwili na miejscu pod opieką Policji, której udało się powstrzymać go przed aktem samobójczym.

ikona strony głównej dts24

WAŻNE!

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym: 116 123
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowe Telefony Zaufania 116 123  i 116 111 powstały z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.

Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

Nowy Sącz, ul. Tarnowska, 27-latka
Fot. arch.dts24.pl/
PSP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook