Senator Kogut funduje tablicę Lechowi Kaczyńskiemu

Śp. Lech Kaczyński będzie miał w Nowym Sączu pamiątkową tablicę. Zostanie ona wmurowana w ścianę budynku przy ul. Pijarskiej 14 A, a jej wykonanie sfinansuje w całości senator Stanisław Kogut. Na odsłonięciu tablicy pojawi się prawdopodobnie Marta Kaczyńska, córka tragicznie zmarłego prezydenta.

wsb3

Planowany termin odsłonięcia tablicy to 7 października tego roku – mówi senator Kogut. – Zgodę na umieszczenie tablicy na budynku przy ul. Pijarskiej wydał już prezydent miasta Ryszard Nowak oraz wojewódzki konserwator zabytków.

Stanisław Kogut wystąpił z prośbą do Marty Kaczyńskiej, Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Szkaradka, Marka Pławiaka oraz wszystkich sądeckich parlamentarzystów PiS o zgodę na członkostwo w komitecie honorowym przedsięwzięcia.

Na tablicy znajdzie się napis, że w tym miejscu, w latach 1998-2002, św. pamięci pan prezydent Lech Kaczyński przyjmował wyborców jako poseł z ramienia Porozumienia Centrum.

Jak podkreśla senator Kogut, tablica pamiątkowa ma przypominać sądeczanom o historycznej postaci prezydenta Kaczyńskiego i jego związkach z Nowym Sączem.

We wspomnianym budynku, znajdzie się również miejsce na salę pamięci ze zdjęciami Lecha Kaczyńskiego z czasów, kiedy był posłem.

fot. Tatiana Biela

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]