Nowy Sącz: schronisko dla 120 bezdomnych zwierząt powstanie nad Dunajcem

Schronisko dla bezdomnych zwierząt powstanie nad Dunajcem, z dala od zabudowań. Około 120 bezdomnych zwierząt znajdzie dom w placówce. Na ten cel miasto zabezpieczyło w budżecie 1,3 mln złotych. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę.

Parterowy budynek zajmujący około 6,6 ha powstanie w dzielnicy Tłoki, przy wale przeciwpowodziowym Dunajca. Jest tam mnóstwo miejsca, gdzie będzie można wyprowadzać zwierzaki. O to, aby w Nowym Sączu powstało schronisko walczyła od kilku lat Beata Zygadło-Sapok, na co dzień związana ze Stowarzyszeniem Pomocy Zwierzętom ,,Mam Głos” w Nowym Sączu. Pod petycją do prezydenta miasta kobieta zebrała wraz z pomocnikami 5,5 tysiąca głosów.

Lokalizacja jest bardzo fajna, schronisko będzie z dala od zabudowań, a co za tym idzie, nie będzie nikomu przeszkadzało, że tam się znajduje. Nie będzie protestów mieszkańców– podkreśla inicjatorka przedsięwzięcia.

 

Już w ubiegłym roku gospodarz miasta zapewnił, że taka inwestycja powstanie. Została ona także wpisana w budżet miasta na 2018r. Kilka dni temu uwzględniono przedsięwzięcie w planie postępowań o udzielenie zamówień na bieżący rok. Jego wartość oszacowano na ponad 934 tys. W budynku będą znajdować się m.in. boksy dla zwierząt, sala zabiegowa, gabinet weterynarza. Możliwe, że inwestycję uda się zrealizować do końca tego roku, to jednak zależy od wielu czynników.

-Cieszę się, że udało się wywalczyć schronisko. Jeszcze nie było takiej sytuacji, aby jego powstanie w naszym mieście było realne. Jednak jeszcze bardziej będę się cieszyć jak zacznie się budowa- kwituje Beata Zygadło- Sapok.

Wcześniej zwierzęta trafiały do schroniska w Nowym Targu, a od ubiegłego roku do Krynicy-Zdroju. Beata Zygadło-Sapok podkreśla, że wreszcie będziemy mieć nowoczesny budynek schroniska.

Wizualizacja:  Arch. Ivo. Katarzyna Szymańska Sokołowska

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.