Sądecka „kuźnia talentów” – Pałac Młodzieży świętuje piękny jubileusz

Sądecka „kuźnia talentów” – Pałac Młodzieży świętuje piękny jubileusz

Pałac Młodzieży – dawniej Dom Harcerza, a później Młodzieżowy Dom Kultury od 70 lat jest bardzo ważnym miejscem dla młodych sądeczan. To w tym miejscu młodzież może rozwijać swoje talenty wokalne, teatralne, taneczne, plastyczne, krzewić miłość do folkloru. Z okazji Jubileuszu 70 – lecia kuźni talentów jej gospodarze zapraszają na koncerty jubileuszowe.

W tym roku placówka kształcąca młodych sądeczan kończy 70 lat. Z tej okazji jeszcze w styczniu zorganizowane zostaną dwa koncerty jubileuszowe. Odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w dwóch turach: 20 stycznia 2023 roku dla osób, które dostały zaproszenie, oraz 30 stycznia 2023 roku dla wszystkich mieszkańców  (wejściówki do odebrania w sekretariacie Pałacu Młodzieży). Początek koncertów o godzinie 17:00 – zapowiada dyrektor Pałacu Młodzieży  Milenia Małecka-Rogal.

Historia placówki sięga lat 50. ubiegłego wieku. Powstał wówczas Dom Harcerza. Początkowo działał on przy ulicy Długosza 11 i od samego początku był miejscem, gdzie młodzi sądeczanie rozwijali swoje pasje i talenty. Później zajęcia przeniosły się do budynku przy ul. Jagiellońskiej 14, a następnie do obecnej siedziby przy Rynku 14. Przez 70 lat przez Pałac Młodzieży przewinęły się dziesiątki tysięcy uczniów, którzy brali udział w niezliczonej liczbie warsztatów, odkrywając, a także realizując swoje pasje. Obecnie w placówce działa ok 160 kół zainteresowań, a w zajęciach uczestniczy ponad 2000 dzieci i młodzieży.

Wywiad z dyrektor Pałacu Młodzieży dotyczący jubileuszu i historii Pałacu znajdziesz klikając TUTAJ

 

czytaj także: Nowy Sącz. Dramatyczne chwile przy ulicy Zamenhofa. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania

zdj. palacmlodziezy.pl
https://www.facebook.com/PalacMlodziezyNS
Share on twitter
Share on facebook