Nowy Sącz. Rozpylony gaz w Zespole Szkół Ekonomicznych

Nowy Sącz. Rozpylony gaz w Zespole Szkół Ekonomicznych

Wczoraj przed Zespołem Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu można było zobaczyć samochody strażackie, policyjne radiowozy i karetkę. Czego dotyczyła ta interwencja? Okazuje się, że w budynku rozpylono gaz…

Służby zostały wezwane na ulicę Grodzką w Nowym Sączu wczoraj (14 grudnia) o godzinie 9:49.

– Na korytarzu na pierwszym piętrze został przez uczennicę rozpylony gaz pieprzowy. Osoba ta zrobiła to przez przypadek – relacjonuje w rozmowie z nami st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Nauczyciele ewakuowali część osób na salę gimnastyczną jeszcze przed przybyciem strażaków. W szkole było 150 uczniów. Niektórzy z nich skarżyli się na drapanie w gardle.

Załoga karetki pogotowia zebrała wywiad i poinformowała uczniów o zasadach postępowania, gdyby pojawiły się u nich jakiekolwiek inne objawy. Osoby, które czuły drapanie w gardle, miały obserwować, czy ich dolegliwości się nie nasilają, a w razie potrzeby zgłosić się do lekarza POZ lub dzwonić pod numer alarmowy.

– W budynku szkoły czuć było specyficzny, drażniący zapach. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, otwarliśmy i przewietrzyliśmy pomieszczenia, sprawdzaliśmy powietrze miernikami i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości – opisuje działania strażackiej grupy chemicznej st. bryg. Motyka.

Karetka odjechała, policjanci prowadzili swoje czynności, a uczniowie z nauczycielami wrócili do klas. W międzyczasie jedna z uczennic zgłosiła, że źle się czuje. Zajęli się nią strażacy oraz szkolna pielęgniarka.

Działania trwały około godziny.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Miłkowa. PSZOK podzielił ludzi. Jedni się zgodzili, inni stanowczo protestują

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.