Nowy Sącz: radni wybiorą nowego przewodniczącego 12 grudnia

Wbrew oczekiwaniom, podczas drugiej części sesji Rady Miasta, która odbyła się wczoraj (w środę, 29 listopada), nie wybrano nowego przewodniczącego samorządu. Termin kolejnej roboczej sesji to wtorek 12 grudnia i najprawdopodobniej wtedy poznamy nazwisko osoby, która przejmie pałeczkę po odwołanej Bożenie Jawor. 

wsb3

O szczegółach procesu wyboru mówi nam wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Cisoń. Jednak o potencjalnych kandydatach na to stanowisko nie wspomina.

– Plan jest taki, że projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji 12 grudnia. Odbędzie się wtedy procedowanie i głosowanie nad tym projektem uchwały. Najprawdopodobniej wtedy poznamy osobę, która stanie u steru okrętu, jakim jest Rada Miasta – mówi Tomasz Cisoń.

Czy można spodziewać się takiego scenariusza, że Bożena Jawor ponownie zostanie wybrana przewodniczącą?

– Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Rozmawiamy, analizujemy, zastanawiamy się. To nie tylko decyzja osobowa,  związana z funkcjonowaniem Rady Miasta, ale także z postrzeganiem Rady Miasta przez mieszkańców Nowego Sącza i okolic. Mogę powiedzieć, że pani Bożena Jawor była świetną przewodniczącą. Jest to osoba o ciepłym charakterze i dobrym sercu, co nieraz dało się odczuć. Sesje Rady miasta prowadziła sprawiedliwie i uczciwie. 

Tomasz Cisoń pytany, czy jego samego interesowałaby funkcja przewodniczącego, odpowiada przecząco.

– Ja takiej funkcji nie rozważam. Propozycji nie otrzymałem, a nawet gdyby ona padła to ja do końca tej kadencji bym jej nie przyjął. Jestem wiceprzewodniczącym, do tego stanowiska jestem przygotowany merytorycznie. Radym i wiceprzewodniczącym jestem pierwszą kadencję i nie porywam się na księżyc. Uczę się, przyglądam, oceniam – podkreśla Tomasz Cisoń.

Czytaj również:

Nowy Sącz: przymiarki do wyboru przewodniczącego rady miasta

Fot. Ilustracyjne – Agnieszka Małecka.

Na zdjęciu radni, członkowie komisji skrutacyjnej Tomasz Basta (przewodniczący) i Patryk Wicher przygotowujący urnę, do której radni wrzucali kartki z głosami podczas tajnego głosowania nad odwołaniem Bożeny Jawor z funkcji przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza w dniu 21 listopada 2017 roku. 

 

 

 

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]