Nowy Sącz przyłącza się do akcji pomocy rodakom na Kresach Wschodnich

Do końca stycznia w Nowym Sączu będzie okazja dołożyć swoją cegiełkę do pomocy Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich.  Zbierane będą środki czystości i żywność długoterminowa. Z inicjatywy Sądeckiego Stowarzyszenia Patriotycznego, które włączyło się w ogólnopolską akcję, zbierane będą nie tylko produkty, ale także kartki z życzeniami. Dzięki naszej pomocy być może uda się pomóc wielu potrzebującym rodzinom .

Od 2010 przedsięwzięciem zajmuje się "Stowarzyszenie Odra - Niemen" z Wrocławia, a od 2013 czynnie włączają się w nie sądeczanie. "Sądeckie Stowarzyszenie Patriotyczne" będące lokalnym koordynatorem inicjatywy organizuje nie tylko pomoc materialną, ale również duchową. Olej, cukier, ryż, kasze, słodycze, kakao, czekolada, herbata, konserwy, środki czystości to produkty, które tam na miejscu są bardzo potrzebne, ale można przekazywać również kartki z życzeniami noworocznymi.

-Tam żyją Polacy o różnym statusie. Są wdzięczni za wszystko, nawet opakowanie ryżu, które wystarcza im na dwa lub trzy obiady. Kartki z życzeniami w domach tych ludzi zajmują honorowe miejsca. Są śladem tego, że wiele lat po wojnie, ktoś w ich kraju o nich pamięta- mówił Jarosław Jakubowski z Sądeckiego Stowarzyszenia Patriotycznego.

Punkty zbiórki znajdują się: przy ul Broniewskiego 26 (Ośrodek "Kibice Razem"'), w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej 2 oraz w firmie "F.U.H - Mega Chem" przy ul. Grodzkiej 10.

-Podpisuję się pod ideą wspierania Polaków za wschodnią granicą naszego kraju. W latach 70' i 80' Polska otrzymywała taką pomoc. Teraz, kiedy jest nam lepiej powinniśmy pamiętać o naszych rodakach za wschodnią granicą - mówił prezydent Ludomir Handzel.

 

 

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.