Nowy Sącz, Przetakówka: zatrzymano złodziei – recydywistów

Nawet 7,5 roku więzienia grozi 40-letniemu złodziejowi, który ukradł blachę z terenu jednej z sądeckich firm na osiedlu Przetakówka. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn. Jak się okazało – sprawcy mają na sumieniu też cztery inne kradzieże.

PROTKASA1

„W piątek, 13 kwietnia  sądeccy policjanci otrzymali informację, że z terenu jednej z sądeckich firm ktoś wyniósł kawałki blachy z płyt konstrukcyjnych. Miały się one znajdować za budynkiem tej firmy. Ktoś zdarł blachę, którą były obite płyty warstwowe termoizolacyjne, czym spowodował, że nie były zdatne do użytku, a sprawca działał w tym miejscu najprawdopodobniej od kilku dni. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci dokładnie sprawdzili okoliczny teren i rozpytali mieszkańców, a oficer dyżurny wysłał na miejsce policjanta z psem tropiącym. W pewnym momencie jeden z patroli, który sprawdzał okoliczny teren zauważył dwóch mężczyzn wychodzących z zarośli. Nie mieli przy sobie blachy pochodzącej z kradzieży, jednak z uwagi na wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy, zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu trafili w ręce policjantów z wydziału zajmującego się uszkodzeniem mienia” – czytamy w policyjnym komunikacie.

W toku realizowanych czynności okazało się, że w tym samym miejscu, w okresie od 30 marca do 13 kwietnia obaj panowie dokonali pzestępstwa już po raz piąty.

W efekcie obaj usłyszeli 5 zarzutów kradzieży  i uszkodzenia mienia, czym narazili właściciela na łączne straty sięgające ponad 6 tys. złotych.

Z uwagi na to, że młodszy z mężczyzn (w wieku 40 lat) działał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary – nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Drugiemu ze sprawców, o rok starszemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]