Nowy Sącz: promocja Pamiętnika Wojennego generała Józefa Gizy

W sobotę, 1 lipca, w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu przy ul. I Pułku Strzelców Podhalańskich (teren dawnych koszar wojskowych) odbędzie się uroczysta promocja Pamiętnika Wojennego generała Józefa Gizy. Opracował je jego wnuk, dr Tomasz Podgórski. Początek spotkania o godz. 11. 

– Tomasz Podgórski od dawna nosił się z zamiarem wydania pamiętnika, od dawna gromadził materiały. To będzie ciekawy album, bogato ilustrowany. Zawiera nie tylko wspomnienia z okresu II wojny światowej ale także opisy jednostek, oddziałów, uzbrojenia. Album na pewno spotka się z zainteresowaniem miłośników historii – mówi Leszek Zakrzewski, prezes sądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Tomasz Podgórski jest doktorem archeologii. Uczy angielskiego w II LO w Krakowie, a kończył I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

– Pamiętnik to kolejna publikacja z cyklu sagi Gizów. Teraz przyszedł czas na wspomnienia z czasów wojny. Swoją obecnością na uroczystości zaszczyci nas konsul Węgier – dodaje Zakrzewski.

Promocji towarzyszyć będzie prezentacja sprzętu, jakim dysponuje Karpacki Oddział Straży Granicznej. Rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej przy sądeckim PTH zaprezentują umundurowanie żołnierzy Wojska Polskiego z czasów generała Gizy.

Uwaga! Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w promocji, proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

 

Fot. PTH Nowy Sącz, Wikipedia. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.