Nowy Sącz: konkurencyjne pomysły na tańszą wodę dla sądeczan. Sprawa waży się na dzisiejszej sesji rady miasta!

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Nowego Sącza może rozstrzygnąć się kwestia związana z dopłatami do wody. Jak poinformował prezydent  - jego zdaniem istnieją tylko dwa sposoby, aby opłaty jakie ponoszą sądeczanie wróciły do wcześniejszego - niższego poziomu. Pierwszym z nich jest sięgnięcie do kapitału rezerwowego i kapitału zapasowego spółki Sądeckie Wodociągi. Dzięki temu zarząd mógłby obniżyć stawki. Drugim sposobem miałoby być obniżenie taryf przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które na wniosek prezydenta wznowiło postępowanie administracyjne dotyczące zatwierdzenia sądeckiej taryfy. Konkurencyjną - własną inicjatywę szykują radni PiS - Wybieram Nowy Sącz.  Chcą ją zrealizować jeszcze dziś przegłosowując  uchwałę uchylającą decyzję o likwidacji doplat.

PROTEUSSMARZ

- Nad pierwszym rozwiązaniem zastanawia się zarząd i wspólnicy spółki Sądeckie Wodociągi. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu na walnym zgromadzeniu podjęte zostaną pozytywne decyzje. O zmianę cen taryfowych natomiast wystąpiłem, ponieważ uważam, że jest ona zbyt wysoka. To dwie ścieżki, które uruchomiliśmy, aby odprowadzić do obniżenia cen wody - mówi prezydent Handzel.

W jego opinii wznowienie przez PGWWP postępowania oznacza, że wniosek został uznany za zasadny.

Inicjatywę  radnych zmierzającą do przywrócenia dopłat dla mieszkańców Nowego Sącza prezydent określił jako niezgodną z prawem.

-  Te działania są bezprawne w opinii zespołu radców - stwierdził.

Zapytany o to, co w przypadku gdy decyzją rady miasta dopłaty zostaną przywrócone, odpowiedział, że najprawdopodobniej uchwała zostanie uchylona.

Opinia prezydenta i radców prawnych poniżej:

Obrady możesz oglądać on-line TUTAJ.

czytaj też:

Uwaga! oszuści podszywają się pod ZUS!

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.