Nowy Sącz: Poznasz człowieka po jego śmieciach

Cywilizowanego człowieka można poznać min. po tym jak traktuje swoje bliższe i dalsze otoczenie. Niestety w naszym mieście, pomimo istnienia specjalnych punktów zbiórki odpadów, wciąż zdarzają się przypadki dzikich wysypisk śmieci szpecących obrzeża lasów, rzek i potoków. Przyjrzyjmy się poniższym zdjęciom i zadajmy sobie pytanie. Czy tak postępuje człowiek kulturalny?

W ostatnim czasie nowo powstałe dzikie wysypiska znajdujemy m.in. przy międzywalu a oczyszczalnią ścieków Nowym Sączu  – mówi Dorota Goławska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UM.  – Z dnia na dzień pojawiły się wielkie stosy rozbitego szkła okiennego i wiele innych śmieci. Po wizji w terenie stwierdzono, że najprawdopodobniej są to szyby z demontażu szklarni.

Straż Miejska podjęła czynności sprawdzające zmierzające do ustalenia sprawcy i jego ukarania.

W trosce o środowisko naturalne, a także zdrowie i bezpieczeństwo ludzi i zwierząt Wydział Gospodarki Komunalnej zwraca się z prośbą i apelem do mieszkańców nie tylko z Nowego Sącza o zwracanie uwagi na sprawców dzikich wysypisk i zgłaszanie takich zachowań do Straży Miejskiej pod numerem telefonu 986, do Wydziału Gospodarki Komunalnej pod numerem 18 415 65 70 (e-mail [email protected]) lub do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności pod numerem 18 443 57 02.

fot. www.nowysacz.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.