Nowy Sącz: powstanie Ośrodek Sportów Obronnych, a w nim nowoczesne strzelnice

W Nowym Sączu powstanie Ośrodek Sportów Obronnych ,,Ruczaj”, a w nim strzelnica odkryta dla 10 stanowisk o długości do 100 metrów. Do tego celu zostaną wykorzystane obwałowania od lat nieużywanej strzelnicy wojskowej.

Miasto ma również w planach budowę strzelnicy krytej na sześć stanowisk oraz odkrytej – do strzelania z łuku na dystansie 50 metrów. Kompleks będzie łączył wszystkie obiekty. Znajdzie się w nim: magazyn broni, węzły sanitarne, widownia, szatnie, a także salka gimnastyczna do treningu spotów obronnych i niewielki amfiteatr. Będzie także obiekt gastronomiczny oraz miejsce do grillowania. Jest szansa, że w południowej części działki zagramy w paintballa oraz spróbujemy swoich sił na torze przeszkód.

-Dojazd będzie ulicą Ruczaj, na której będzie wykonana nowa nawierzchnia. Od strony północnej powstanie obszerny parking leśny (stanowiska pomiędzy drzewami) dla około 80 samochodów osobowych. Alternatywny dojazd jest możliwy również od strony ul. Biegonickiej – informują urzędnicy Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Jest też pomysł, aby w odpowiedniej odległości od głównego kompleksu zorganizować miejsce przeznaczone do ćwiczenia strzelectwa myśliwskiego.

„Znaczna połać terenów leśnych oraz zróżnicowane ukształtowanie terenu umożliwia wykonanie strzelnic dla sześcioboju myśliwskiego z wydzieloną strefą bezpieczeństwa o promieniu 300 m” – czytamy w informacji przygotowanej przez Wydział Architektury i Budownictwa.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.