Nowy Sącz: IV Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego

W najbliższych dniach w Nowym Sączu odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego. Początek już w najbliższy piątek o godz. 18.00. Teatralna grupa „RAZEM” zaprezentuje spektakl „Zwykła historia: Rozmowa dla dwojga” w reżyserii Nadiia Moroz-Olszanskiej.

– Teatralna grupa „RAZEM” została założona w 2015 roku przy Akademii Ignatinaum w Krakowie jako projekt polsko-ukraiński, który ma na celu łączenie dwóch sąsiednich kultury przez sztukę teatru i widowiska. Spektakl „Zwykła historia: Rozmowa dla dwojga” to historia mężczyzny, który po wypadku samochodowym trafia do zamkniętego pokoju. On spotyka tam dwóch dziewczyn, które wypytują go o jego życiu i nie tylko… O czym można opowiedzieć i na jakie czyny można zdecydować się – odpowiedź na te pytania ma znaleźć odpowiedź nasz bohater – mówi Nadiia Moroz-Olszanska, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego „Wschód – Zachód”.

19-00 Miasteczko Galicyjskie

Wernisaż wystawy Jakuba Matuszewskiego „Per aspera ad astra”.

Pastele zainspirowane ukraińskimi widokami

19-30 Miasteczko Galicyjskie

Spotkanie „Grać na scenie całym sercem”

Spotkanie z artystami Teatralnej grupy RAZEM na temat sztuki teatru, zawodu aktora oraz wszystkiego, co odbywa się na scanie. Spotkanie odbędzie się w postaci wywiadu.

07.04.2017 piątek

19-00 Miasteczko Galicyjskie

Teatr «POLOT» (Odessa, Ukraina)

Monospektakl „Teatr” (dramat)

Reżyser: Margaryta Płochotnik

Obsada: Natalia Płochotnik

Studio Teatralnej Antrepryzy “ POLOT” przy Związku Polaków na Ukrainie im. A. Mickiewicza w Odessie została założona w 2010 roku przez Margarytę Płochotnik, są w nim wystawiane zarówno sztuki klasyczne, jak utwory autorskie.

Monodramat Somerset Moem „Teatr” to studium przeżyć uznanej aktorki, która odkrywszy, że się starzeje, szuka antidotum na nieuniknione. Czy słusznie upatruje go w miłości?

Czas trwania spektaklu: 40 minut

Spektakl grany w języku polskim

08.04.2017 sobota

13-00 Miasteczko Galicyjskie

Teatr na Skrzyżowaniu (Czerniowce, Ukraina)

Bajka dla dzieci

Reżyser: Iwan Danylin

Obsada: Maksym Nykoriak, Ołena Matwijczuk, Iryna Gokera, Iwan Danylin, Ina Danylina, Igor Demianiuk, Łarysa Demianiuk

Nowo utworzona grupa aktorów i reżyserów przedstawia dla najmniejszych widzów niezapomnianą Bajkę-niespodziankę, która będzie zrozumiała jak małemu tak i dużemu.

Czas trwania spektaklu: 30 minut

Spektakl grany w języku ukraińskim

Źródło i fot. Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.