Nowy Sącz: policyjni wywiadowcy przyłapali wandala na gorącym uczynku

Swoje zachowanie tłumaczył kłótnią z inną osobą i wyładowaniem emocji. Policjanci z Nowego Sącza przyłapali na gorącym uczynku mężczyznę, który zniszczył wiatę przystanku autobusowego.

wsb3

- Gdy 28 marca około godziny 21.00 policyjni wywiadowcy jechali nieoznakowanym radiowozem, zwrócili uwagę na siedzącego na ławce mężczyznę. Gdy zawrócili, zobaczyli, że szyba w wiacie przystankowej jest rozbita, a mężczyzna się oddala - relacjonuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

21-latek wyjaśniał policjantom, że w ten sposób wyładował swoje emocje po kłótni z inną osobą. Jak relacjonują funkcjonariusze, od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, a spożycie napojów procentowych mogło mieć wpływ na jego zachowanie.

Wniosek o ukaranie mężczyzny na podstawie art. 124. kodeksu wykroczeń zostanie skierowany do sądu (Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny). O zniszczonej wiacie przystanku poinformowano zarządcę.

fot. KMP w Nowym Sączu

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.