Nowy Sącz. Policjanci wytropili nielegalny hazard. Właścicielowi automatów grozi kara liczona w setkach tysięcy złotych

W wyniku wspólnej akcji sądeckich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zlikwidowano dziś w  Nowym Sączu nielegalny salon gier hazardowych. Skonfiskowano trzy automaty do gier. Właścicielowi grozi bardzo dotkliwa kara, rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych.

19 maja br. sądeccy policjanci oraz funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, prowadząc wspólne działania zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Nowym Sączu. Zabezpieczyli i przewieźli do depozytu celnego trzy automaty bez wymaganej koncesji oraz zezwoleń. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Krakowie będą teraz prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia” – tłumaczy podkom.  Justyna Basiaga Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości do 100 tys. złotych od jednego automatu. Z kolei za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.