Łososina Dolna. Wypadek na DK75. Opel, hyundai i audi rozbite. Strażacy wydobywali uwięzionego we wraku pasażera [ZDJĘCIA]

Dziś o godz. 16.20 w Łososinie Dolnej na krajowej 75. doszło do wypadku z udziałem trzech aut. Jak donoszą służby ratunkowe, dwie osoby poszkodowane  zostały przewiezione do szpitala. Droga z Nowego Sącza do Brzeska przez kilka godzin była nieprzejezdna.

Policja kierowała ruch objazdem przez Michalczową i Łęki.

Oto relacja strażaków, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej:

21 maja około godziny 16.21 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łososina Dolna oraz OSP Tęgoborze zadysponowane zostały do działań w Łososinie Dolnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech pojazdów. Pojazd marki Opel wraz z przyczepą znajdował się częściowo w rowie.  Podróżowało nim dwoje ludzi. Jeden z pasażerów znajdował się już  poza pojazdem, a drugi zakleszczony w pojeździe znajdował się pod opieką  ratowników medycznych pogotowia ratunkowego. Pojazd marki Hyundai, którym podróżował kierujący znajdował się częściowo w rowie. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem strażaków. Audi, którym podróżował kierowca  znajdował się na pasie jezdni. Droga była całkowicie zablokowana. Pierwsze działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i stworzeniu dostępu do osoby poszkodowanej w pojeździe marki Opel. W tym celu wykorzystano nożyce hydrauliczne, za pomocą których usunięto dach pojazdu. Ewakuowano osobę poszkodowaną na deskę ortopedyczną i przetransportowano do karetki pogotowia. Karetki Pogotowia zabrały z miejsca zdarzenia łącznie dwie osoby. Akcja trwała dwie i pół godziny

Na DK 75 w ciągu ostatnich dwóch lat (2019 i 2020) doszło do 189 wypadków, w których zginęły 22 osoby. 247 zostało rannych.

 

 

zdjęcia: OSP Łososina Dolna, PSP Nowy Sącz

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.