Nowy Sącz. Policja bierze okolice Nadbrzeżnej pod lupę…

Nowy Sącz. Policja bierze okolice Nadbrzeżnej pod lupę…

Codziennie można spotkać tam grupki nieletnich, którzy piją alkohol, palą papierosy i używają narkotyków. Zachowują się głośno, wulgarnie, śmiecą puszkami i butelkami, niszczą ławki i huśtawki, straszą dzieci…” – takimi obserwacjami podzieliła się z redakcją dts24 nasza Czytelniczka, pani Ewa, prosząc o interwencję. Problem który zaobserwowała, dotyczy okolic parku przy ul. Nadbrzeżnej, okolicznych brzegów Kamienicy oraz okolic „miasteczka rowerowego”.

Niejeden raz ta sytuacja była zgłaszana na Policję. Rozumiem, że teraz patrole obstawiają wszystkie okoliczne festyny ale skuteczne interwencje są chyba ważniejsze niż promocja czy profilaktyka. Czy patrole nie mogłyby tam pojawiać się częściej i regularnie?
Szczególnie wieczorami w parku, nad Kamienicą i na scenie. Jako mieszkańcy chcielibyśmy się czuć tam bezpiecznie, w końcu to miejsce służące relaksowi i wypoczynkowi z dziećmi” –  pisze Pani Ewa w mailu do redakcji.

Jej apel skierowaliśmy wprost do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W odpowiedzi Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej KMP zwróciła uwagę, że w czasie minionych 5 miesięcy – od 1 stycznia do 4 lipca 2023 roku w rejonie wskazanym przez Czytelniczkę nie odnotowano żadnego zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaś do policjantki dzielnicowej osiedla Gołąbkowice nie zgłaszano żadnych skarg dotyczących negatywnych zjawisk w tych miejscach.

We wskazanym okresie policjanci otrzymali z Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenia z prośbą o interwencje w stosunku do nastolatków rzucających petardami, spożywających alkohol oraz w związku z uszkodzeniem ciała 19-latka. Ponadto kilkukrotnie w parku i nad brzegiem Kamienicy podejmowali interwencje wobec nietrzeźwych osób dorosłych – stwierdza Aneta Izworska po czym obiecuje, że od sierpnia wskazany przez naszą Czytelniczkę rejon zostanie objęty szczególnym nadzorem.

Dzielnicowa w swoim planie działań priorytetowych, realizowanym w okresie od sierpnia 2023 roku do lutego 2024 roku, obejmie wskazany rejon szczególnym nadzorem, mając na uwadze przeciwdziałanie popełnianym wykroczeniom. Nadmienię, że osoby będące świadkiem negatywnych zjawisk np. grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją czy spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, mogą dodać anonimowe zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdorazowo jest ono weryfikowane przez policjantów, podejmowane są również działania mające na celu wyeliminowanie problemu. W przypadkach wymagających pilnej interwencji należy korzystać z numeru alarmowego 112.” – instruuje policjantka.

Czytaj też:

Energetyki od 18. roku życia. Sejm uchwalił ustawę

Reklama