Nowy Sącz: podstępem weszły do mieszkania i okradły 92-latkę

Do mieszkania starszej nowosądeczanki przyszła nieznajoma kobieta, która rzekomo miała sprawdzić pobór wody. Okazała się jednak złodziejką, która wraz ze wspólniczką ukradła seniorce łącznie 3 tysiące złotych.

Do zdarzenia doszło w zeszły czwartek w godzinach porannych. 92-letnia sądeczanka była wtedy sama w domu. W czasie, gdy poszła z “pracownicą” do łazienki, by sprawdzić temperaturę wody, do mieszkania weszła druga złodziejka. Ukradła wtedy starszej kobiecie pieniądze z torebki i szuflady – łącznie 3 tysiące złotych. Następnie obie oszustki wybiegły z mieszkania.

Policjanci przestrzegają, by zachować czujność i nie wpuszczać do mieszkania nieznajomych osób. Często zdarza się, że oszuści podają się za różnych specjalistów – na przykład pracowników wodociągów, handlowców, pracowników socjalnych, czy też właśnie kontrolerów poboru wody.

– Musimy pamiętać o tym, że to my decydujemy kogo zapraszamy do mieszkania i tak naprawdę nie mamy obowiązku otwierać drzwi osobom, których nie znamy – podkreśla podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Zwróćmy uwagę, że gdy w bloku mają być prowadzone jakieś prace konserwacyjne czy kontrole, informacja o tym z dużym wyprzedzeniem będzie wywieszona na klatce schodowej. – Powinniśmy sprawdzić legitymacje służbowe osób podających się za pracowników i chcących wejść do naszego mieszkania lub zadzwonić do spółdzielni, która takie prace zleca, by zweryfikować wiarygodność takich osób – dodaje policjantka. Natomiast gdy już zaprosimy nieznajomą osobę do domu czy też mieszkania, dla bezpieczeństwa nie wolno nam pozostawiać jej samej.

Kiedy zaś ktoś puka do naszych drzwi lub dzwoni do domofonu i twierdzi, że potrzebuje pomocy, zaoferuj ją, ale nie otwieraj. Zaproponuj, że możesz wezwać policję – potencjalny oszust prawdopodobnie ucieknie, a ktoś kto rzeczywiście jest w potrzebie, podziękuje za wsparcie.

fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.