14 sierpnia – pechowy dzień na sądeckich drogach

14 sierpnia – pechowy dzień na sądeckich drogach

A zaczęło się w Piorunce, gdzie doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Następnie, w Tęgoborzu, Ford Focus wpadł do jeziora, zaś 2 godziny później, w Roztoce Wielkiej zderzyły się 2 samochody. Na szczęście, we wszystkich przypadkach, obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Piorunka

Ok. godziny 10.31, na drodze wojewódzkiej nr 981 doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Na miejscu obecny był zespół pogotowia ratunkowego, który wracał z innego zdarzenia i najechał na wypadek. Samochodami podróżowało łącznie 8 osób. 2 z nich zostały poszkodowane i przewieziono je do szpitala.

Pojazdy znajdowały się na obydwu pasach ruchu, dlatego odbywał się on wahadłowo, umożliwiając przejazd tylko samochodom osobowym.

Po zakończeniu czynności operacyjnych przez policję, samochody zepchnięto na pobocze. Działania strażaków trwały 3 godziny.

Tęgoborze

Ok. godziny 14.45, samochód osobowy marki Ford Focus wypadł z drogi w Tęgoborzu, stoczył się po skarpie około 10 metrów w dół i wpadł do jeziora. Pojazd znajdował się na kołach jeden metr od brzegu, zanurzony do wysokości zderzaków.

Fordem podróżowały 2 osoby, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia oraz wydobyli samochód z wody przy użyciu ciągnika rolniczego pobliskich mieszkańców. Forda przetransportowano na prywatną posesję.

Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Roztoka Wielka

Ok. godziny 17.12, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochód Honda najechał na tył pojazdu VW. Osoby podróżujące w autach, opuściły pojazdy o własnych siłach.

Samochody znajdowały się na pasie ruchu w kierunku na Krynicę. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli klemy akumulatorów oraz  zebrali wyciek płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu.

Po zakończeniu czynności operacyjnych przez policję, jeden pojazd zepchnięto na pobocze, a drugi został zabrany przez lawetę. Działania strażaków trwały godzinę.

fot. KM PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.