14 sierpnia – pechowy dzień na sądeckich drogach

A zaczęło się w Piorunce, gdzie doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Następnie, w Tęgoborzu, Ford Focus wpadł do jeziora, zaś 2 godziny później, w Roztoce Wielkiej zderzyły się 2 samochody. Na szczęście, we wszystkich przypadkach, obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Piorunka

Ok. godziny 10.31, na drodze wojewódzkiej nr 981 doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Na miejscu obecny był zespół pogotowia ratunkowego, który wracał z innego zdarzenia i najechał na wypadek. Samochodami podróżowało łącznie 8 osób. 2 z nich zostały poszkodowane i przewieziono je do szpitala.

Pojazdy znajdowały się na obydwu pasach ruchu, dlatego odbywał się on wahadłowo, umożliwiając przejazd tylko samochodom osobowym.

Po zakończeniu czynności operacyjnych przez policję, samochody zepchnięto na pobocze. Działania strażaków trwały 3 godziny.

Tęgoborze

Ok. godziny 14.45, samochód osobowy marki Ford Focus wypadł z drogi w Tęgoborzu, stoczył się po skarpie około 10 metrów w dół i wpadł do jeziora. Pojazd znajdował się na kołach jeden metr od brzegu, zanurzony do wysokości zderzaków.

Fordem podróżowały 2 osoby, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia oraz wydobyli samochód z wody przy użyciu ciągnika rolniczego pobliskich mieszkańców. Forda przetransportowano na prywatną posesję.

Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Roztoka Wielka

Ok. godziny 17.12, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochód Honda najechał na tył pojazdu VW. Osoby podróżujące w autach, opuściły pojazdy o własnych siłach.

Samochody znajdowały się na pasie ruchu w kierunku na Krynicę. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli klemy akumulatorów oraz  zebrali wyciek płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu.

Po zakończeniu czynności operacyjnych przez policję, jeden pojazd zepchnięto na pobocze, a drugi został zabrany przez lawetę. Działania strażaków trwały godzinę.

fot. KM PSP Nowy Sącz

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.