Nowy Sącz: po długim weekendzie rozpocznie się budowa siłowni pod ruinami zamku

Tuż po długim majowym weekendzie rozpoczną się prace związane z budową siłowni w Parku im. Ireny Styczyńskiej, pod ruinami sądeckiego zamku. Atrakcja ma służyć mieszkańcom jeszcze tego lata. Finał prac przewidziany jest na koniec czerwca.

wsb3

Siłownię w tym miejscu obiecywano od kilku lat. Z inicjatywą jej zorganizowania w Parku im Ireny Styczyńskiej wyszedł sądecki radny Przemysław Gawłowski.

Projekt musiał jednak poczekać na lepsze czasy, a właściwie na nowego kierownika sądeckiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Krystyna Menio, która pełniła tę funkcję w czasie, gdy miasto starało się o zgodę na stworzenie siłowni, nie pozwoliła na inwestycję w tak bliskim sąsiedztwie Baszty Kowalskiej. W maju 2017 r. udało się zdobyć zgodę. Nowy konserwator polecił, aby siłownia została otoczona kamiennym murkiem nawiązującym do ruin zamku i zaakceptował skorygowany plan.

Za murkiem na amatorów aktywnego wypoczynku będzie czekało sześć urządzeń: orbitrek, motyl B, skośne koła TAI CHI, wioślarz, narciarz podwójny i  poręcz trójkątna. Wykonawca został zobowiązany także do przygotowania alejki stanowiącej dojście do siłowni od ulicy Bóżniczej oraz zagospodarowania terenu wokół siłowni. Pojawi się w jej otoczeniu kilka nowych koszy na śmieci, ławek i stojak na rowery.

Koszt inwestycji to około 300 tysięcy złotych.

 fot. dts24

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]