Nowy Sącz: płonął magazyn z materiałem opałowym

Nowy Sącz: płonął magazyn z materiałem opałowym

Wióry, trociny, prasowane kostki i kawałki drewna przechowywane były w półotwartym magazynie, w którym wczoraj (31 października) wybuchł pożar. Z ogniem na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu walczyło przez kilka godzin 66 strażaków z 13 zastępów. Funkcjonariusze z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i 2 w Nowym Sączu, a także druhowie z najbliższych OSP zostali zadysponowani na miejsce tuż po godzinie 5:00.

Magazyn miał betonową konstrukcję i metalowe poszycie, które ograniczyło wydobywanie się ognia na zewnątrz, jednak powodowało szybki wzrost temperatury i zadymienia. Obiekt przylegał do ściany hali produkcyjnej i był w całości wypełniony materiałem opałowym.

Kiedy zastępy z PSP i OSP dotarły na miejsce, pożar obejmował górną, podsufitową warstwę składowanego materiału drzewnego. Strażacy zabezpieczyli teren i podali prądy wody zarówno na płonący magazyn, jak i na halę produkcyjną, aby zapobiec jej zapaleniu.

– Do gaszenia pożaru użyto również lanc gaśniczych. Sprawdzano od środka kamerą termowizyjną hale produkcyjną przyległą do magazynu. Kolejne zastępy przybyłe na miejsce zdarzenia zorganizowały zasilenie wodne przy wykorzystaniu hydrantów oraz poprzez dowożenie – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Po opanowaniu pożaru wywożono na plac materiał palny z magazynu i dogaszano. Konieczna była także rozbiórka poszycia dachu.

Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.