Nowy Sącz: obwodnica zachodnia wyremontowana na koszt… wykonawcy

Fragment obwodnicy zachodniej Nowego Sącza został wyremontowany. Jak się okazuje koszt prac pokrył wykonawca drogi, w ramach gwarancyjnych prac naprawczych.

wsb3

Remont rozpoczął się 8 września, o czym informowaliśmy TUTAJ. Od środy kierowcy mogą cieszyć się nową nawierzchnią.

Na 1,5-kilometrowym odcinku drogi całkowicie rozebrano zniszczoną nawierzchnię, wzmocniono miejsca najgłębszych uszkodzeń i na całej szerokości położono tak zwaną warstwę ścieralną. Wszystkie prace, oprócz malowania linii, wykonawca zrealizował na swój koszt.

,,Obwodnica zachodnia została wybudowana w rekordowo szybkim tempie w 2015 roku. Niestety już po kilkunastu miesiącach pojawiły się pierwsze pęknięcia nawierzchni, które początkowo wykonawca naprawiał w ramach udzielonej 5-letniej gwarancji. Gdy uszkodzeń zaczęło przybywać, odmówił dalszych napraw i przedstawiał opinie techniczne, które miały potwierdzać, że powstałe spękania to wina znacznie wyższego od zakładano natężenia ruchu, w szczególności pojazdów ciężkich” – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego.

Jak dodają, potwierdziły to zarówno badania przeprowadzone przez samego wykonawcę, jak i przez Powiatowy Zarząd Dróg.

Wtedy rozpoczęły się negocjacje pomiędzy zarządem powiatu i wykonawcą drogi, które trwały wiele miesięcy. Ostatecznie wykonawca przedstawił program naprawczy i wyremontowany został 1,5-kilometrowy odcinek obwodnicy, który był najbardziej zniszczony.

fot. Paweł Szeliga – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]