Marcinkowice: rolnik znalazł w polu granat

Policjanci, grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego a nawet patrol saperów wojskowych z 6 Batalionu Desantowo – Szturmowego z Krakowa przyjechali do Marcinkowic z powodu znaleziska z czasów II wojny światowej. Jak podkreśla policja, to nie pierwsze takie odkrycie na terenie Sądecczyzny.

 19 maja około godz. 14. Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w Marcinkowicach mieszkaniec tej miejscowości podczas wykonywania prac polowych na swojej posesji, ujawnił prawdopodobnie granat –  mówi mł. asp. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy zabezpieczyli skorodowany granat. Nie miał on łyżki i zawleczki. Powiadomiono także patrol 6 Batalionu Desantowo – Szturmowego w Krakowie, który sprawdził znalezisko i zabezpieczył granat w pojeździe pirotechnicznym.

Mundurowi apelują, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. W sytuacji kiedy znajdziemy podejrzany przedmiot, należy jak najszybciej powiadomić policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997.

fot. KM Policji Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.