Nowy Sącz. Nocne poszukiwania zaginionej kobiety. W akcji 40 strażaków

Nowy Sącz. Nocne poszukiwania zaginionej kobiety. W akcji 40 strażaków

Blisko czterdziestu strażaków uczestniczyło w akcji poszukiwawczej zaginionej kobiety. Mowa o seniorce (mieszkance Sądecczyzny), która na co dzień zmaga się z uciążliwą chorobą. Poszukiwania trwały blisko sześć godzin.

Jednostki strażackie zostały zaalarmowane o zaginięciu wczoraj (18 sierpnia 2022), tuż po godz. 18. Do akcji poszukiwawczej ruszyła Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP z Nowego Sącza, druhowie z jednostek OSP  Nowy Sącz – Biegonice, Niskowa i Podrzecze, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownicy krynickiej grupy GOPR.

Jak poinformował w rozmowie z naszym portalem Michał Gaik (naczelnik Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz) – poszukiwania były wymagające.

– Kobieta oddaliła się od miejsca zamieszkania. Nasze działania zaczęliśmy od ustalania faktów, możliwych przyczyn zaginięcia oraz określenia ewentualnego miejsca, do którego mogła się udać. To nie były łatwe poszukiwania. Musieliśmy się opierać na domysłach, poszlakach i szeregu przypuszczeń. Ale odnaleźliśmy kobietę. Poszukiwania zostały zakończone o północy – mówi Michał Gaik.

Starsza pani została przekazana pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

To niejedyny w tym tygodniu przypadek poszukiwań w naszym regionie. Dzień wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w Muszynie, o czym pisaliśmy TUTAJ

fot. Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz  i OSP  Nowy Sącz – Biegonice

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.