Nowy Sącz. Napadli na człowieka, żądali pieniędzy i pobili. Nie unikną kary

Policjanci Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Mężczyźni kilkanaście dni wcześniej, napadli na 41-latka i go okradli.

10 lipca br. po godz. 18 w centrum Nowego Sącza. Do 41-letniego sądeczanina podeszło trzech mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy, a gdy odmówił, został pobity i okradziony. Napastnicy zabrali mu z kieszeni spodni 40 złotych oraz telefon komórkowy. Po zdarzeniu oddalili się w nieznanym kierunku.

Od momentu uzyskania informacji o tym rozboju policjanci przystąpili do działania. Kryminalni ustalili rysopis sprawców, a policyjne patrole, rozpoczęły poszukiwania napastników.

21 lipca br. będący poza służbą policjanci Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, jadąc prywatnym samochodem, rozpoznali jednego ze sprawców. Szedł on chodnikiem przy ulicy Długosza w Nowym Sączu.  Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, a o sytuacji powiadomili  dyżurnego, który skierował na miejsce umundurowanych policjantów. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji policjantów, mężczyzna został zatrzymany. W trakcie interwencji, mundurowi zauważyli drugiego ze sprawców, który obserwował całe zajście zza rogu jednego z okolicznych budynków. Gdy tylko zorientował się, że policjanci zwrócili na niego uwagę, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu również on trafił w ręce funkcjonariuszy i został zatrzymany.

Sprawcami przestępstwa okazali się 46-letni sądeczanin i 35-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój. Obaj, po nocy w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty rozboju, za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu zatrzymanie trzeciego ze sprawców rozboju.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.