Nowy Sącz. Na 59 łóżek covidowych przypada 61 pacjentów

szpital, Nowy Sącz, łóżka covidowe

W nowosądeckim szpitalu zwiększono liczbę łóżek covidowych z 44 na 59, czyli o 15. Dodatkowe miejsca, które miały zapewnić ,,zapas” zostały natychmiast zajęte. Obecnie jest już 61 pacjentów z COVID-19, a kolejnych dwóch czeka na wynik testu PCR na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Sytuacja jest trudna. Jak poinformowała naszą redakcję rzeczniczka nowosądeckiego szpitala Agnieszka Zelek-Rachtan, w ciągu ostatniego tygodnia w placówce zmarło 6 pacjentów przebywających na oddziale covidowym. Wśród nich były również osoby z chorobami współistniejącymi.

– Mamy cztery łóżka covidowe intensywnej terapii, z tego trzy są już zajęte – dodaje.

Ile osób spośród hospitalizowanych jest zaszczepionych, a ile nie? Na to pytanie rzeczniczka placówki nie zna odpowiedzi.

– My takich statystyk nie prowadzimy, gdyż już przez samo pytanie, czy ktoś jest zaszczepiony, czy niezaszczepiony, mieliśmy nieprzyjemności. Dla nas pacjent, to pacjent i skupiamy się na dbaniu o jego zdrowie – podkreśla Agnieszka Zelek-Rachtan. Stwierdza jednak, iż z ogólnej informacji wynika, iż większość osób, które trafiły do szpitala, jest niezaszczepionych.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita ogłosił, że na 19 listopada w planach jest kolejne poszerzenie dostępności łóżek dla zakażonych wymagających hospitalizacji. Szpital w Nowym Sączu będzie mógł przyjąć o 39 pacjentów więcej. W okresie 22-26 listopada gorlicki szpital ma zwiększyć ilość łóżek o 38 (+ 4 respiratorowe), krynicki – 0 10, limanowski – o 21, nowosądecki – o dwa respiratorowe. O tym informowaliśmy TUTAJ. 

– Będziemy starać się wypełnić decyzję wojewody – skomentowała rzeczniczka nowosądeckiego szpitala.

W dniu dzisiejszym kilku pacjentów zostanie wypisanych do domu, więc zwolnią oni miejsca tym, którzy oczekują na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Fot. arch. dts24.pl
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.