Nowy Sącz: Miejski Zarząd Dróg pracuje na pełnych obrotach

Zima nie odpuszcza. Warunki na drogach są fatalne, a na sądeckich trasach dochodzi do licznych kolizji i wypadków. Służby drogowe robią co mogą, by umożliwić kierowcom bezpieczną jazdę, jednak bez ostrożności się nie obędzie.

Renault2

Akcja zimowego utrzymania dróg wznowiona została w niedzielę o godzinie 14:00 w związku z niską temperaturą i intensywnymi opadami śniegu. Na ulicach Nowego Sącza spotkać można dwanaście różnego rodzaju specjalnych pojazdów, które mają umożliwić poruszanie się po mieście.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, do godziny 7. wczoraj rano zużyto 120 ton mieszanki do posypywania. W pierwszej kolejności odśnieża się drogi krajowe i ulice o największym natężeniu ruchu, a pługopiaskarki pracują 24 godziny na dobę.

Odśnieżane są nie tylko ulice, ale także chodniki, mosty i zejścia. Trwa również usuwanie błota pośniegowego.

Mimo wszystko MZD apeluje o ostrożność ze strony kierowców.

Utrzymanie nowosądeckich ulic prowadzone jest zgodnie ze standardami ZUD (zimowego utrzymania dróg), z którymi można zapoznać się poniżej.

fot. ilustr. MZD Nowy Sącz

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.