Nowy Sącz: maturzyści z "Chrobrego" zdali egzamin dojrzałości na medal

Wczoraj (4 lipca) Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminów maturalnych. Z przedstawionych przez CKE danych wynika, że maturzyści z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu zdali  egzamin dojrzałości wyśmienicie osiągając wyniki znacznie lepsze niż średnie krajowe, wojewódzkie i średnia miejska!

WSB2020

Z egzaminów obowiązkowych z języka polskiego średni wynik w liceach w kraju wyniósł 55%, w Małopolsce 58%, w Nowym Sączu 58%, a w Liceum Akademickim - 76%!

Z matematyki średni wynik liceów w kraju 64%, w województwie małopolskim 67%, w Nowym Sączu 67%, a w Liceum Akademickim - 83%!

Z języka angielskiego średnia w kraju 78%, w Małopolsce 79%, w Nowym Sączu 77%, a w Liceum Akademickim 95,2%.

 

zdjęcie: Zespół Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu

 

MAGIK MAŁA

6 comments

 1. Michał 5 lipca, 2019 at 14:49 Odpowiedz

  Podajcie jeszcze liczbę uczniów z tej szkoły i wtedy porównajcie do innych szkół. Same procentowe dane to trochę takie małe oszustwo i chwyt marketingowy… bo na tym jednym zdjęciu to mieście się cała szkoła 🙂

 2. Robert 5 lipca, 2019 at 21:14 Odpowiedz

  Co do ilości osób zdających, to jest argument na dwie strony. Przecież wystarczy, że jeden uczeń odstaje od reszty i nie ma szans na tak wysoką średnią., A w tej szkole nie odstaje. Zresztą Zespół Szkół Akademickich ma zdecydowanie najwyższy wynik w Sączu także egzaminów ósmoklasistów oraz gimnazjalistów. A z polskiego to nawet w całym województwie

  • Michał 9 lipca, 2019 at 14:42 Odpowiedz

   II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
   365 zdających – 100 proc. z sukcesem

   Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Króla Bolesława Chrobrego
   18 zdających – 100 proc. z sukcesem

   18 osób porównywać do 365 to trochę śmieszne i niepoważne…

 3. Antek 7 lipca, 2019 at 18:46 Odpowiedz

  właśnie podajcie ile było maturzystów i nie róbcie pijaru szkole która ma nie wiem czy 20 maturzystów, gdzie tu porównywać do II LO czy elektryka Smieszni jesteście.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.