Legutko i Janczyk przeprowadzili PiS z Pijarskiej na Jagiellońską

Legutko i Janczyk przeprowadzili PiS z Pijarskiej na Jagiellońską

Aby być bliżej ludzi, wyjdą nawet na ulicę, w tym wypadku Jagiellońską. Takie deklaracje, już przedwyborcze, padły dziś z ust wiceministra finansów – Wiesława Janczyka. Uroczyście otwarto biuro europosła Ryszarda Legutko oraz wiceministra finansów Wiesława Janczyka. Będzie to siedziba sądeckiego PiS. Dotychczasowe biuro partii przy ul. Pijarskiej w Nowym Sączu będzie teraz tylko i wyłącznie biurem senatora Stanisława Koguta.  

Biuro Ryszarda Legutko i Wiesława Janczyka mieści się na pierwszym piętrze.

Wśród gości zaproszonych na otwarcie byli prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak i jego zastępca Wojciech Piech, posłowie: Arkadiusz Mularczyk, Jan Duda i Józef Leśniak. Pojawił się również wojewoda Józef Pilch.

Licznie stawili się samorządowcy: był starosta nowosądecki Marek Pławiak, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, burmistrz Piwnicznej – Zdroju Zbigniew Janeczek, wójt Podegrodzia Małgorzata Gromala, wójt Chełmca Bernard Stawiarski. Przyjechała reprezentacja powiatu limanowskiego. Obecny był także wieloletni rektor i założyciel sądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu Krzysztof Pawłowski wraz z wicekanclerzem Przemysławem Bochenkiem.

Biuro poświęcił proboszcz sądeckiej fary, ks. dr. Jerzy Jurkiewicz.

– Jagiellonowie kojarzą nam się dzisiaj z siłą naszego państwa, z tym modelem, do którego w sposób odpowiedzialny dążymy. Modelem Polski, która była wzorem dla innych państw wspólnoty europejskiej, również wzorem tolerancji ale także gospodarności, dobrego zarządzania. Jest tu z nami profesor Ryszard Legutko, znany filozof, naukowiec, parlamentarzysta – mówił Janczyk.

Padły już także przedwyborcze deklaracje.

– To miejsce będzie miejscem otwartym dla sądeczan, otwartym na debatę, czego oczekujemy od rządu pani premier Beaty Szydło, od lidera Prawa i Sprawiedliwości, od ugrupowania. (…) Przed nami kolejne wybory, wybory samorządowe. Żeby być bliżej ludzi, ich marzeń, ich pragnień, wyjdziemy nawet na ulicę Jagiellońską. Będziemy się starali sprostać oczekiwaniom naszych wyborców. 

– Gdy tu dziś przyszedłem, to aż się zdziwiłem: biuro jeszcze nie otwarte, a tu już tylu interesantów – mówił europoseł Ryszard Legutko i obiecał, że nie zawiedzie zaufania mieszkańców regionu (prof. Ryszard Legutko kandydował z ramienia PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014, uzyskując mandat europosła VIII kadencji). 

Wkrótce na stronie internetowej mają pojawić się godziny, w których mieszkańcy Sądecczyzny będą mogli zgłaszać się do biura.

Fot. Agnieszka Małecka 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama