NOWY SĄCZ. Laureat Nagrody im. M. Nowakowskiego w MCK Sokół

Wojciech Kudyba, I co dalej

6 lipca, w Sali im. R. Sichrawy MCK Sokół w Nowym Sączu, odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Kudybą i promocja jego ostatniego zbioru opowiadań „I co dalej?”. Książka przyniosła sądeckiemu poecie i pisarzowi Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego 2021 r.

Wojciech Kudyba, I co dalej

Wojciech Kudyba – pisarz, poeta, krytyk, historyk literatury, kierownik Katedry Literatury XX wieku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego UJ. Autor książek o poezji najnowszej “Wiersze wobec Innego” (Sopot 2012) i Generacja „źle obecna” (Sopot 2014). Współpracownik dwumiesięcznika „Topos”, współzałożyciel grupy literackiej „Topoi”, juror wielu konkursów literackich, m.in. nagrody „Orfeusz”. Od kwietnia 2020 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego i prowadzi dział eseju w miesięczniku „Twórczość”. Opublikował siedem zbiorów wierszy i powieści: „Nazywam się Majdan” (Warszawa 2015), „Imigranci wracają do domu” (Warszawa 2018), „Kamienica” (Kielce 2018), „Pułascy” (Warszawa 2020).

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.