Nowy Sącz. Potrzeba rąk do wyplatania siatek maskujących dla ukraińskiego wojska

Nowy Sącz. Potrzeba rąk do wyplatania siatek maskujących dla ukraińskiego wojska

siatki maskujące, wojsko ukraińskie

Nowosądeczanie wzorem piwniczan tkają siatki maskujące dla wojska ukraińskiego. Dzisiaj i jutro od południa do godziny 20. można przyjść na halę sportową Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University i pomóc. Potrzebna każda para rąk. 

Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Zginęły tysiące osób, zarówno żołnierzy, jak i cywili. Armia putinowska bombarduje koleje miasta. Ludność ginie nie tylko przez ostrzał wrogów, ale także śmiercią głodową. Armia ukraińska potrzebuje wszelakich środków, które pomogą jej odeprzeć agresora. Dobrze wykonana siatka kamuflująca może z powodzeniem ukryć czołg. W Ukrainie od początku inwazji mieszkańcy tkają siatki dla wojska, teraz również Sądeczanie postanowi w ten sposób pomóc. Najpierw tkali piwniczanie, teraz nowosądeczanie.

Tkają dla Ukrainy

Tkanie zorganizowała Fundacja Kierunek Przyszłość z Nowego Sącza oraz Marzena Drzewińska-Soons z Towarzystwa Rozwoju Piwnicznej. Odbywa się ono na hali sportowej WSB-NLU przy ul. Zielonej 27c w Nowym Sączu. Pomóc może każdy. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść między godziną 12.00 – 20.00 i dołączyć do akcji.

– ,,Surowe” siatki zakupiła Marzena Drzewińska-Soons, która od lat jest zaangażowana w pomoc dla Ukrainy. Na chwilę obecną mamy niezbędny materiał do akcji na ten weekend, ale planujemy kontynuować działania w następnych dniach, dlatego zachęcamy do włączenia się w pomoc. Siatki trafiają na bieżąco do Lwowa i Odessy, skąd są dalej przekazywane na front – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją Jakub Bocheński, prezes Fundacji Kierunek Przyszłość.

Dzisiaj i jutro można dostarczać do WSB dowolne tkaniny w ciemnych kolorach tj.: czarnym, zielonym, moro, czy brązowym. Powoli na hali pojawiają się pierwsi wolontariusze, dołączyć ma także Młodzieżowa Rada Miasta Nowego Sącza. W ten weekend akcję koordynuje Marzena Drzewińska-Soons, kontakt: 501 617 514.

Przypominamy, koszt jednej ,,surowej” siatki, to ponad 150 złotych, dlatego potrzeba wsparcia. Na ten cel została utworzona zbiorka pieniędzy: https://zrzutka.pl/b8v4pj.

Fot. Marzena Drzewińska-Soons/

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.