Nowy Sącz: koniec *straszydła* z ul. Tarnowskiej 4

Nowy Sącz: koniec *straszydła* z ul. Tarnowskiej 4

„Witamy w Nowym Sączu” – takie hasło plus zniszczona mapa naszego miasta przez lata straszyły gości odwiedzających stolicę Sądecczyzny. Dzisiaj, kilka minut po godz. 15. pracownicy będzińskiej firmy Banimex rozpoczęli przygotowania do rozbiórki sądeckiego „straszydła” czyli zrujnowanej kamienicy na rogu ul. Piotra Skargi, Tarnowskiej i Bulwarów Narwiku.

Fajerwerków nie będzie, wybuchów także – przekonywał nielicznie zgromadzonych obserwatorów jeden z pracowników firmy. – Na razie przygotowujemy zabezpieczenia, sama rozbiórka ruszy nieco później.

Decyzja o wyburzeniu kamienicy zakupionej przez miasto od prywatnego właściciela, wiąże się z koniecznością budowy ronda, będącego jednym z elementów inwestycji pod nazwą: Przebudowa mostu na rzece Dunajec w ciągu ul. Legionów wraz z przebudową skrzyżowania ulic Bulwar Narwiku – Legionów – Tarnowska oraz skrzyżowania ulic Krakowska – Dunajcowa – Starowiejska”. Szacowana wartość znanej sądeckiej rudery wyniosła ok. 650 tys. zł.

fot. Tatiana Biela

 


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.