Nowy Sącz: Kolejny samochód ciężarowy utknął pod wiaduktem na Zielonej

Samochód ciężarowy wjechał pod wiadukt kolejowy i utknął, zawadzając o konstrukcję kabiną ciągnika oraz górą naczepy. Do zdarzenia doszło wczoraj (12 sierpnia) około godziny 14:20 na ulicy Zielonej w Nowym Sączu.

wsb3

Kiedy strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu dotarli na miejsce, był tam już patrol policji oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zaklinowanego pod wiaduktem pojazdu poprzez opuszczenie samochodu ciężarowego na poduszkach pneumatycznych. Dodatkowo upuszczono powietrze w przednich kołach ciągnika siodłowego. Kierowca zastosował się do instrukcji i powoli wycofał – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Gdy udało się już wydostać samochód, przedstawiciele PKP oraz Straży Ochrony Kolei dokonali oględzin wiaduktu i sprawdzili, czy nie doszło do jego uszkodzenia.

To nie pierwsza taka sytuacja w tym miejscu, choć przed wiaduktem znajdują się ostrzeżenia o dopuszczalnej wysokości samochodów pod nim przejeżdżających (3,25 m). O jednym z takich przypadków pisaliśmy w styczniu TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

KOSECKI
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]