Nowy Sącz: kobieta straciła przytomność prowadząc samochód. Życie uratowali jej świadkowie i policjanci

Nowy Sącz: kobieta straciła przytomność prowadząc samochód. Życie uratowali jej świadkowie i policjanci

Gdyby nie szybka reakcja przypadkowych osób i policji najprawdopodobniej nie udałoby się uratować życia 45-letniej kobiety, która straciła przytomność podczas jazdy samochodem.

Do zdarzenia doszło 16. listopada, tuż przed 8. rano. Z relacji świadków wynika, że samochód marki Volkswagen, jadący ulicą Zygmuntowską w kierunku Alei Batorego, w pewnym momencie zatrzymał się bez powodu. Przejeżdżający kierowcy zauważyli, że w pojeździe znajduje się tylko kobieta, która siedzi ze spuszczoną głową.

Kiedy okazało się, że z kierującą nie ma kontaktu, szybko wezwano służby ratunkowe.

Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci. Sierżant sztabowy Marek Wacławski i starszy posterunkowy Marcin Krok po sprawdzeniu funkcji życiowych kobiety przystąpili do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prowadzili ją aż do momentu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, dzięki czemu udało się przywrócić kobiecie funkcje życiowe.

Jak się okazało, u 45-latki nastąpiło zatrzymanie krążenia, więc gdyby nie szybkie działanie świadków i policji, nie miałaby szans na przeżycie.

fot. ilustr.: pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.