Nowy Sącz: kładka nad ulicą Nawojowską do remontu!

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu przymierza się do remontu kładki dla pieszych przebiegającej nad ulicą Nawojowską na osiedlu Millenium w Nowym Sączu. Kładka jest w fatalnym stanie. Ze schodów odpadają blaszane zabezpieczenia, a stan asfaltowej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Na razie planowana jest koncepcja prac.

Renault2

O remont kładki, którą codziennie przechodzi mnóstwo sądeczan, interpelowali radni miejscy Dominika Marczak (PO) oraz Tadeusz Gajdosz (PO).

- Kładka jest w fatalnym stanie. Trzeba ją wreszcie gruntownie wyremontować i bardzo dobrze, że to wkrótce nastąpi. Przypuszczam, że remont rozpocznie się najpóźniej jesienią, żeby zdążyć przed zimą - mówi sądecka radna.

- To skandal, że tak zaniedbane miejsce jest w centrum miasta. Najgorsze są te odpadające blachy. Tu naprawdę jest niebezpiecznie - mówi mieszkanka osiedla, która przechodzi kładką codziennie. - Z tego co pamiętam, miasto odnawia tę kładkę co jakiś czas. Ostatnio chyba trzy lata temu. Liczę, że teraz remont będzie gruntowny.

Prezydent Nowego Sącza zapewnia, że remont wkrótce się rozpocznie.

- W odpowiedzi na interpelację złożoną w sprawie naprawy kładki na osiedlu Millenium informuję, że naprawa kładki realizowana jest przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu w ramach posiadanych środków. W bieżącym roku planowany jest wykonanie remontu schodów - pisze wiceprezydent Wojciech Piech w odpowiedzi na interpelację radnego Tadeusza Gajdosza.

- Przygotowywana jest koncepcja prac, które powinny zostać wykonane w związku z planowanym remontem kładki nad ul. Nawojowską - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek. - Dopiero w chwili określenia przez projektanta koniecznych robót i ich wyceny możliwe będzie przygotowanie harmonogramu realizacji zadania. 

W pobliżu kładki znajduje się przedszkole, Szkoła Podstawowa nr 7 oraz często uczęszczane przez sądeczan Centrum Handlowe Europa Plaza II.

Jak obecnie wygląda kładka? Zobaczcie na zdjęciach.

Fot. Agnieszka Małecka

 

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.