Nowy Sącz: kładka nad ulicą Nawojowską do remontu!

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu przymierza się do remontu kładki dla pieszych przebiegającej nad ulicą Nawojowską na osiedlu Millenium w Nowym Sączu. Kładka jest w fatalnym stanie. Ze schodów odpadają blaszane zabezpieczenia, a stan asfaltowej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Na razie planowana jest koncepcja prac.

O remont kładki, którą codziennie przechodzi mnóstwo sądeczan, interpelowali radni miejscy Dominika Marczak (PO) oraz Tadeusz Gajdosz (PO).

– Kładka jest w fatalnym stanie. Trzeba ją wreszcie gruntownie wyremontować i bardzo dobrze, że to wkrótce nastąpi. Przypuszczam, że remont rozpocznie się najpóźniej jesienią, żeby zdążyć przed zimą – mówi sądecka radna.

– To skandal, że tak zaniedbane miejsce jest w centrum miasta. Najgorsze są te odpadające blachy. Tu naprawdę jest niebezpiecznie – mówi mieszkanka osiedla, która przechodzi kładką codziennie. – Z tego co pamiętam, miasto odnawia tę kładkę co jakiś czas. Ostatnio chyba trzy lata temu. Liczę, że teraz remont będzie gruntowny.

Prezydent Nowego Sącza zapewnia, że remont wkrótce się rozpocznie.

– W odpowiedzi na interpelację złożoną w sprawie naprawy kładki na osiedlu Millenium informuję, że naprawa kładki realizowana jest przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu w ramach posiadanych środków. W bieżącym roku planowany jest wykonanie remontu schodów – pisze wiceprezydent Wojciech Piech w odpowiedzi na interpelację radnego Tadeusza Gajdosza.

– Przygotowywana jest koncepcja prac, które powinny zostać wykonane w związku z planowanym remontem kładki nad ul. Nawojowską – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek. – Dopiero w chwili określenia przez projektanta koniecznych robót i ich wyceny możliwe będzie przygotowanie harmonogramu realizacji zadania. 

W pobliżu kładki znajduje się przedszkole, Szkoła Podstawowa nr 7 oraz często uczęszczane przez sądeczan Centrum Handlowe Europa Plaza II.

Jak obecnie wygląda kładka? Zobaczcie na zdjęciach.

Fot. Agnieszka Małecka

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.