Nowy Sącz. Kierowca „odlotowego” forda ma kłopoty

Nowy Sącz. Kierowca „odlotowego” forda ma kłopoty

Sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Dodatkowo w pojeździe mundurowi znaleźli psychoaktywny MDPV *.

 Kilka dni temu w Nowym Sączu policjanci tutejszej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. Kierowca – mieszkaniec powiatu limanowskiego został przebadany przez mundurowych alkomatem – okazało się, że był nietrzeźwy. Urządzenie wskazało wynik: 0,7 promila alkoholu.

Z uwagi na to, że mężczyzna zachowywał się nerwowo, policjanci postanowili przyjrzeć się zawartości jego auta.

Intuicja ich nie zawiodła, bo w pojeździe szybko znaleźli woreczek foliowy z białymi kryształkami. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam potwierdzono alkometrem jego stan nietrzeźwości, wykonano również test na zawartość środków odurzających w ślinie. Z racji tego, że wynik był pozytywny, w szpitalu pobrano od niego krew do dalszych badań. Policjanci sprawdzili także zabezpieczoną substancję narkotesterem. Okazało się, że był to psychotropowy MDPV – informuje Aneta Izworska z zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Fnkcjonariusze przedstawili mieszkańcowi powiatu limanowskiego zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków. Zatrzymali również prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.

* 3,4-metylenodioksypirowaleron (MDPV) jest psychoaktywnym narkotykiem o właściwościach pobudzających, który działa jak inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy. Został po raz pierwszy opracowany w latach 60 przez zespół w Boehringer Ingelheim. MDPV pozostał niejasnym stymulantem aż do około 2004 roku, kiedy był sprzedawany jako nowatorski lek. Produkty oznaczone jako sole do kąpieli zawierające MDPV były wcześniej sprzedawane jako substancje rekreacyjne na stacjach benzynowych i w sklepach, jako kadzidła. Substancja była stosowana w leczeniu przewlekłego zmęczenia i anoreksji, ale powodowała problemy nadużywania i uzależnienia. Osoba po użyciu MDPV odczuwa: pobudzenie, podwyższenie koncentracji, zwiększoną czujność, bezsenność, podniecenie seksualne, niepokój, nerwowość, przyspieszony rytm serca, brak łaknienia, nudności. Przedmiotowo można stwierdzić podwyższone ciśnienie tętnicze oraz nadmierną potliwość. Wśród działań niepożądanych MDPV wymienia się: przekrwienie oczu, częstoskurcze, silne bóle głowy, osłabienie mięśni, szczękościsk, ból nerek, duży niepokój, apatię, bezsenność z jednoczesnym pobudzeniem, lęki. W skrajnych przypadkach lub przy zażywaniu dużych dawek przez długi czas: napady paniki, przewlekłe stany psychotyczne.

Czytaj też:

Taką wieżę chcą postawić w Beskidzie Wyspowym! Znamy wyniki głosowania [ZDJĘCIA]

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama